Jste zde

Domů

28.11.2009 byla Kira nakryta rakouským psem Akersborgem Sidem, který byl importovaný z Norska.

AKERSBORG SID, trikolor, nar. 2005, rakouský šampion krásy

Je krycí pes, vedený v FCI norské, rakouské a ISDS plemenné knize. Pro své pracovní, exteriérové a zdravotní kvality je žádán po celé Evropě a má ve svých 4 letech již 18 úspěšných vrhů. Nejen že je znám jako úspěšný mezinárodní trialista na soutěžích v pasení ovcí v nejtěžší kategorii 3.st, ale bonitaci splnil bez exteriérových vad a získal titul Rakouský šampion krásy. Jeho otec byl slavným Nordic Championships v trialu 3 aHD A, jeho matka byla taktéž úspěšnou trialistkou v kategorii 3.stupně a HD A.

Po zdravotní stránce má tento pes splněny snad všechny dostupné zdravotní testy a to s negativním výsledkem:CEA geneticky normal, CEA/PRA/KAT neg. v roce 2006, 2007, 2008, HD A, OCD, ED neg, TNS neg., CL neg.

Celý jeho výcvikový vývoj je krásně zaznamenán na několika videích,které dokumentují jeho práci již 1 roce stáří/Mistr Rakouska v kl.1/ až po Mezinárodní trial v kat.3./2x Vicemistr Rakouska v kat.3/. Podívejte se na magic-border !

Povahově se jedná o velmi nervově vyrovnaného psa,který již od mládí používá svoji hlavu a sebevědomí,pase nikoliv rychlým pohybem a tělem,ale očima a sám bez velkého ovlivňování udržuje svoji vzdálenost za ovcemi.

Štěňata, která mají pracovně úspěšné rodiče, se velmi hodí na JAKÉKOLIV DRUHY SPORTU!! Bez vyrovnaného charakteru by rodiče nemohli dosáhnout těch nejvyšších úspěchů.Po generace jsou v nich udržovány geny, které zajišťují touhu psa po pochvale od svého pána a po splnění přání svého pána.Tato vlastnost je staví na ty nejvyšší stupínky ve všech odvětvích sportu.

Štěňata se narodí koncem ledna a budou k odběru v polovině března. Je to nejvýhodnější předjarní období, kdy štěňata i budoucí majitelé mají do konce roku dostatek slunce a venkovního pobytu, který umožní zdravý vývoj psa i sportovní zábavu jeho pána.

ad